Co jsme dělali v červenci a srpnu

Zdravím Vás přátelé, backeři a fanoušci hry Dungeons of Aledorn. Po delší odmlce bychom Vám rádi představili, co vše jsme udělali, na čem jsme pracovali a co dále budeme připravovat. Ačkoli byly prázdniny a někteří z nás byli na dovolené i tak jsme toho stihli celkem slušné množství na všech frontách. Ať už v game designu, programu či grafice.

Asi nejdůležitější informací pro Vás je to, že veškeré momentální úsilí věnujeme přípravě alpa verze hry. Tu bychom měli rádi hotovou do konce tohoto roku. V alpha verzi se můžete těšit na funkční model interakce s prostředím v první osobě včetně dialogů. Dále pro Vás bude připraveno několik fungujících úkolů, na kterých otestujeme většinu core mechanik a dvě velké lokace s několika menšími podlokacemi…

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_ART_small_forest_LOGO

Pro ty z Vás, kteří nás podpořili na úrovni “Zombie” a výše plánujeme i vývojářské forum, kde s Vámi bude vedena diskuze ohledně vývoje a můžete zde samozřejmě komunikovat i mezi sebou. Celé forum plánujeme připravit v průběhu září. Pracujeme i s modelem, že přístupné bude pro všechny, nicméně přispívat budou moci pouze backeři v úrovni “Zombie” a výše.

Asi nejvíce času nám zabrala tvorba prostředí na propojení dialogů, úkolů a předmětů. Původně jsme na dialogy používali externí software Chat mapper, od kterého jsme ustoupili kvůli snadnějšímu propojení všeho, když si software uděláme přímo na míru. Software prodělal velký vývoj a nyní mám již nástroj, ve kterém mohu velmi snadno propojit postavy, předměty, questy a dialogy pomocí jednoduchých skriptů. Takto vytvořený modul je přímo součástí hry a není třeba ho jakkoli dále importovat a propojovat, což  bylo třeba při použití výše zmíněného softwaru.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_editor_01_logo

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_editor_02_logo

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_editor_03_logo

V oblasti grafiky se pracuje hned na několika frontách. Připravují se interiéry pro alpa verzi. Jelikož většinu exteriéru už máme hotovou, je samozřejmě třeba zaměřit se i na minilokace, do kterých se lze právě z exteriérů přemístit. Nemluvím zde pouze o interiérech budov, ale také o jedné jeskyni, která bude v alpa verzi přístupná.

Další velkou částí je práce na změnách vizualizace v závislosti na použití vybavení. Připravujeme prostředí, ve kterém nám půjde bez problémů měnit oblečení tak, aby změny byly okamžitě vidět ve hře. Toto je samozřejmě velmi podstatné pro hráčské postavy, jež si hráč bude moci vybavovat a tím měnit jejich vizáž. Tato část je opravdu komplexní a zabere ještě mnoho času, zejména pak při využívání jiných ras, než pouze člověka. Zatím pracujeme pouze s “člověkem”, postupně samozřejmě přidáme veškeré slíbené rasy.

Poslední částí, se kterou jsme pokročili je umělá inteligence NPC. NPC již nyní reagují na družiny (hráče). Pokud procházíte kolem, postavy se zastaví, podívají vaším směrem a např. něco promluví apod. Nejsou to již modely bez duší.

Jak je vidět, je toho ještě mnoho co musíme do alpa verze dokončit. Tak nám držte palce a budeme velmi rádi, pokud nám budete i nadále udržovat přízeň, jelikož jste to právě vy, fanoušci a především backeři, kteří jsou hnacím motorem našeho týmu.

 

Za Team 21

Nefarit


Share


Comment