Tak jsme se dočkali – Alpha je tady!

Zdravím Vás přátelé, hráči, backeři a všichni kdo nás sledujete. Konečně pro Vás mám dobrou zprávu. Dnes přinášíme dvakrát odkládanou alpha verzi hry Dungeons of Aledorn. Dozvíte se co asi nejvíce oddalovalo vydání alpha verze a co přesně v alpha verzi bude a nebude.

VIDEO: DoA – Alpha presentation
Přesně 119 z Vás má možnost si jí aktivně vyzkoušet. Pro ostatní bude jistě následovat nějaké to autorské hraní. Pokud jste backeři úrovně “Black bear” a vyšší očekávejte ve svých schránkách mail s instrukcemi.

Teď Vám ve stručnosti povím, na co se v alphě můžete těšit. Alpha je připravena tak, že Vás vnoří přímo do vesničky Manto, těsně po prvním vstupu. Objevíte se jako družina 3 dobrodruhů v rozložení bojovník, darebák a kouzelník. Čeká vás několik dialogů a řešení situací ať už bojovou či nebojovou cestou. Ve vesnici bude též možnost navštívit několik interiérů a hledat několik skrytých kontejnerů, díky kterým si budeme moci dovybavit družinu. Může se Vám též povést přijmout pár úkolů z nichž jeden jde v rámci alpha verze splnit.
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Alpha_01

Mimo vesnici vás čeká druhá, přidružená lokace – Lesík, kde můžete otestovat své taktické schopnosti hned ve 4 soubojích. Samozřejmostí je využití výhody generování battlegroudnu přímo v místě vzniku konfliktu. Nestvůry a nepřátele, které porazíte je možno i prohledat a tak si doplnit výbavu.
Hlavním cílem alpha verze je seznámení hráče s mechanikami hry a vůbec způsobem, jakým se DoA bude hrát. Většina těchto nejdůležitějších prvků je v alpha verzi dostupná, či nějakým způsobem alespoň naznačena.
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Alpha_02

Součástí alpha verze je i tzv. “Průvodní zpráva”, kterou všem backerům doporučujeme před samotným hraním přečíst. Obsahuje ve stručnosti vše, co v alphě máte a naopak nemáte k dispozici.
Pokud se budete chtít aktivně podílet na testování a informovat nás o všem co se Vám líbí a nelíbí, budeme za to samozřejmě rádi. K tomu máte k dispozici forum, na které mají všichni backeři vlastnící alpha verzi hry přístup.

Pokud Vás zajímá, co přesně zdržovalo a oddalovalo vydání alpha verze, prozradíme vám to v tomto odstavci. Nejdůležitějším zdržujícím faktorem bylo dle očekávání odhalování a opravování chyb. V průběhu celého března, dubna a části května jsme permanentně testovali, psali bug reporty a navzájem si posílali zprávy. Takto jsme si postupně vytvořili více než 10 interních verzí, než jsem se dostali k této publikovatelné verzi. Ačkoli netvrdím bezchybné, ba naopak. Sami jsme si několika menších problémů vědomi a věříme, že spoustu chyb odhalíte i vy hráči.
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Alpha_03

Na závěr bych se rád vyjádřil k milníku s názvem Alpha verze. Co přesně pro nás vydání Alpha verze znamená? Je to zásadní posun, kdy si zjistíme reakce na hru a další směřování hry. Je samozřejmé, že celou hru máme ucelenou a víme, jak bude vypadat, ale jelikož jsme s hrou šli na KickStarter, tak jsme se tím zavázali, že vývoj nebude čistě v naší režii, ale také ve vaší. Pozorně budeme naslouchat vašim argumentům a připomínkám, obzvláště v případě, kdy se stane, že se jistý názor bude opakovat. Hru vyvíjíme především pro vás – hráče.

Průvodní zpráva

Průvodní zpráva - 1. část
Průvodní zpráva - 2. část
Průvodní zpráva - 3. část

Všem moc děkujeme za podporu i trpělivost a těm, kteří mají k alpha verzi přístup, příjemnou zábavu při testování.

S pozdravem
Za TEAM 21
Nefarit


Share


Comment