První kroky po alpha verzi

Zdravím všechny příznivce RPG a hry Dungeons of Aledorn. Je to již nějaký ten pátek, co jsme se naposledy ozvali. I my jsme měli v létě trochu volna a tak se pracovalo o něco pomaleji, než ve zbytku roku. Nicméně dnes pro Vás máme update, ve kterém přineseme všechny novinky, které se v minulých měsících udály.

V našem týmu nastala malá rošáda. Bohužel jsme se museli rozloučit s naším překladatelem Honzou Říhou, který již nadále neměl čas se našemu projektu věnovat. Jeho překlady byly často velmi chváleny a proto jsme si mysleli, že nám bude velmi chybět. Nicméně jsme záhy sehnali nového, též velmi schopného překladatele, který má již nějaké zkušenosti. Shodou okolností je to bratr našeho programátora Radovan Mikš, který se též plánuje podílet na vývoji hry. Krom překládání z CZ do EN bude jeho náplní tvora AI nepřátel v Dunegons of Aledorn.

Jelikož jsme samozřejmě naslouchali vašim názorům při testování Alpha verze, tak jsme zjistili, že nejslabším článkem naší hry jsou dialogy. Nejenom proto jsme se rozhodli, že na tuto oblast vývoje si seženeme posilu. Nějakou dobu to trvalo, ale našli jsme jednoho, již zkušeného vývojáře, který pro nás dialogy napíše. Navíc se též bude zabývat příběhovou linkou a celkovým pozadím hry. Je jím Johan Justoň, který psal mimo jiné i příběh pro hru Inquisitor. Ačkoli tato hra nebyla zrovna nejlépe hodnocena, tak to rozhodně nebylo kvůli příběhu. Věříme, že úroveň naší hry právě v této oblasti jeho přítomnost povznese a rozpustí tak pochybnosti o kvalitě textů v Dungeons of Aledorn.

Co se týče novinek z grafické stránky hry, pak pro vás přinášíme další lokaci, která je ještě stále ve vývoji, ale screeny jsou již prezentováníschopné. Jedná se o kompletní předělání hlavní bašty pirátů. Piráti se nyní budou nacházet v bažinatém prostředí. Tak jak jej ukazují obrázky níže. Město pirátů bude nést název Condra a více už z příběhu prozrazovat nebudeme 😉

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Condra_01

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Condra_02

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Condra_03

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Condra_04

Další lokací, kterou Vám ukážeme jsou dungeony, respektive kobky, kterým se nevyhnete ani v hlavní linii. Bude Vás čekat nelítostný boj s vyššími nemrtvými, kteří rozhodně nepadnou po jednom úderu, jak běžní kostlivci či zombie.
Těchto dungeonů budete muset projít hned několik abyste mohli postoupit dále v příběhu a porazit nejednoho bosse.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Tomb_J_01

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Tomb_J_02

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Tomb_J_03

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Tomb_J_04

Stále pracujeme na vývoji interního prostředí, ve kterém pracuji na designu hry. Tento software zatím pracovně nazýváme DoA Editor či UniEditor a jedná se vlastně o univerzální nástroj pro designéra, ve kterém je možné designovat velké množství prvků, které si pak programátor snadno zpracuje přímo do hry. Z tohoto editoru jsme již několik screenů přinesli a dnes neuděláme výjimku. Za posledních pár měsíců přibyl editor předmětů, kontejnerů a textů. Takže nyní již mohu bez problémů pracovat s těmito prvky: dialogy, úkoly, eventy, předměty, kontejnery a texty.

VIDEO: DoA – Editor kontejnerů

Tento editor plánujeme dovést do takového stavu, že v něm budu moci přidávat veškeré tyto prvky přímo na scénu. Tj. načtu si lokaci a přímo v ní budu jednoduše přidávat jednotlivé mnou, či kolegy, vytvořené prvky. Např. přidám bednu, nastavím na ní text na kliknutí – zpětná vazba hry, přidám předdefinovaný kontejner a event, který např. spustí, že někomu bude chybět to, že jsem daný kontejner vybral. Tento editor bude ve finále vlastně jakousi nadstavbou Unity přímo pro tvorbu DoA.

Poslední částí, o které bych se rád zmínil budou vedlejší úkoly, na kterých jsme začali pracovat. Samozřejmě pár jich bylo připravených již pro alphu či některé koncepty byly všude možně. Nicméně až teď jsme je začali ucelovat a dávat jim skutečnou podobu. Pro zajímavost Vám prozradíme, že krom klasických vedlejších úkolů, na které narazíte prakticky kdekoli, budou k dispozici i úkoly pro cechy dle povolání. Každý cech bude mít k dispozici 5 úkolů + 2 přestupové. Tzn. 7 x 6 = 42 úkolů jen pro guildy… uff. Myslím, že na nedostatek úkolů si při hraní DoA rozhodně stěžovat nebudete 🙂

To je od nás pro zatím vše, vývoj pokračuje a ještě nějakou dobu pokračovat bude… Buďte prosím proto shovívaví a udržujte nám podporu

Za Team 21
Nefarit


Share


Comment