Velká porce grafiky

Zdravím všechny milovníky RPG a hry Dungeons of Aledorn. Po delší odmlce pro Vás máme konečně další update. Na hře se samozřejmě stále pracuje a pracovat bude. Naším cílem je tento rok udělat beta verzi, což už by měla být plnohodnotná hra, ve které bude fungovat drtivá většina mechanik a bude obsahovat též i značnou část herního obsahu – lokace, dungeony, questy. Nebudu zde slibovat termín, jelikož mě pak nebaví se omlouvat, pokud ho nestihneme, ale prozradím, že bychom rádi betu stihli do konce léta.

Vrátím-li se k dnešnímu updatu, tak jak nadpis napovídá, dostanete pořádnou porci grafiky a to hned ve třech podáních. Asi největším přínosem je první verze lokace “Voland”, což je druhé největší město ve světě DoA. Pak tady pro vás bude video, ve kterém předvedeme změnu dne v noc a naopak a na závěr krátké video z dungeonu, do kterého se dostane v průběhu hraní hlavní linie hry.

Tak vzhůru do toho. Začneme hned tím největším a tím je právě druhé největší město Voland. Voland je umístěn na menším ostrově ze souostroví světa DoA tzv. Sandemarově ostrově.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_01

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_02

Je to vlastně první bašta lidí, kteří se na ostrovech usídlili. Jedná se o velké přístavní město, takže jistě nepřekvapí přítomnost velkého množství rybářů a námořníků. Dále zde bude provozováno i množství řemesel.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_03

Samozřejmě součástí bude klasické “vybavení” měst, na které ste v RPG zvyklí a to obchodníci, kovář, alchymista a další NPC, kteří nedílnou měrou přispívají k celkovému obrazu světa.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_04

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_05

Ve městě též budou mít zastoupení i gildy všech šesti povolání, pro které půjde dělat guildovní questy.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Voland_06

Jak už jsem se zmiňoval, máme pro Vás i video se změnou dne a noci. K tomuto příkladu jsme použili již dříve prezentovanou hlavní baštu pirátů, kterou je Condra. Condra mezitím prodělala základní opravy a úpravy. Teď už jí zbývá pouze oživit. To znamená přidat NPC a aktivní prvky. To už samozřejmě máme předpřipraveno tzv. na papíře a jakmile programátor dodělá editor, přijde na opravdové zabydlování lokace.

VIDEO: DoA – změna dne a noci – přístavní město pirátů Condra

Samozřejmě i v Condře bude základní RPG vybavení a několik menších úkolů. Některé budou řešeny i klasickým systémem výběru strany, jelikož piráti jsou cháska nestálá a vlastně neustále mezi nimi propukají nejrůrznější rozbroje.

Dalších krátké video je z dungeonu, který bude plný nemrtvých a samozřejmě pastí a pokladů, prostě správná dávka adrenalinu, tak jak jste z klasických old-school dungů zvyklí. Momentálně je to připravený “holo-dugneon”, kde se jednotlivé prvky budou teprve přidávat a to za pomocí interního editoru, který bude fungovat přímo na enginu Unity.

VIDEO: DoA – holo dungeon

Na závěr bych Vám rád pověděl i nějaké novinky z oblasti vývoje programu. Zde náš programátor Arbiter mimo jiné dokončil nový přesnější algoritmus na rozhexování jednotlivých scén, spolu s novou vizuální reprezentací hexů a pohybu v bitvě.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Hexes

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Visual

Dokončeno je také rozhraní pro pogrramování umělé inteligence nepřátel. O umělé inteligenci už jsme se zmiňovali v průběhu kampaně na kickstarteru. Asi nejzajímavějším prvkem, kterým se bude AI ve hře DoA vyznačovat bude její proměnlivost. Některé typy potvor (skřeti, nemrtvý, piráti…) budou mít různé AI v závislosti na přítomnosti silnějších (vůdčích) bytostí. Bude-li v bitvě např. Spektra (jeden z vyšších nemrtvých) a několik zombií a kostlivců. Budou se kostlivci i zombie chovat takticky a nebudou jen slepě útočit, jak by hráč odhadoval. Důvodeme je, že Spectra je velmi mocné stvoření, které dokáže bez problémů nižší nemrtvé kolem sebe ovládat a dávat jim jednoduché příkazy.

Povede-li se ale hráči spektru v průběhu boje odstranit, či ochromit její mysl tak, že nebude schopna rozkazy nadále rozdávat, okamžitě se změní AI do standartu, který je pro daný typ nestvůr nastavený. Zombie i kostlivci v ten moment začnou prostě jen slepě útočit na nejbližší cíl, tak jak by hráč předpokládal.

Na závěr bych rád zmínil, že Johan Justoň, náš poslední přírůstek do týmu pomalu finišuje dialogy, které budou provázet hlavní linii hry, takže v betě by měly být dialogy o několik úrovní lepší, než byly v alphě, které byly nejednou kritizovány.

Díky za přízeň

Za Team 21

Nefarit


Share


Comment