Dlouhá cesta k beta verzi

Zdravím přátelé, hráči, backeři a vůbec všichni fanoušci fantasy. Po dlouhé odmlce jsem se konečně dokopal k tomu, abych sepsal update. Nemusíte se bát. Odmlka byla pouze v updatech, nikoliv ve vývoji.

Nejdříve vám povím něco k týmu. Bohužel nám ubyl jeden člen a nyní na projektu aktivně pracujeme pouze tří. Samozřejmě zůstalo pár externistů, kteří nám pomáhají s několik záležitostmi (překlady, dialogy, 2d grafika, hudba, zvuk…), ale CORE team nyní čítá opravdu jen tři lidi.

Nicméně teď ke hře samotné. Jak už jsem se zmiňoval v předchozích updatech, přechod z Alfy do Bety je běh na dlouhou trať a to zejména kvůli tomu, že je potřeba doladit i předělat spoustu mechanik a funkčností. Zatímco v alfě bylo velké množství hodnot napsáno “natvrdo v kódu”, teď už je to samozřejmě třeba řešit jinak a správně. Tedy tak, aby všechno bylo snadno editovatelné a nastavitelné mohli jsme snadně testovat už během vývoje. K tomu nám slouží interní editor, který si dáváme dohromady přímo v Unity. Už několikrát jsem vám z něj postoval různá videa a ani dnes tomu nebude jinak.

Editor se momentálně skládá ze dvou částí. Kde první část je pro ty, kteří nás sledují už celkem známá. Jedná se o datovou strukturu, kde designer (já) vytvářím data pro hru. Jedná se o dialogy, události, úkoly, předměty, texty, kontejnery a další datové prvky.

Druhá část je už přímo pracuje s grafikou a prostředím a využívá právě dat vytvořených v první části editoru. Data propojuje s modely a prostředím tak, aby hráč na ně mohl reagovat.

Tyto prvky vám představím právě v následujícím videu, kde vysvětlím práci s eventy, které jsou vlastně takové jednoduché skripty nutné pro správnou funkci hry. Ať už se ve hře stane cokoliv, jakákoliv změna, bude za ní pravděpodobně stát nějaký event, který se spustil na pozadí a něco ve hře změnil.

VIDEO: DoA Team21 Dungeons of Aledorn Level editor – events & zones

Jako vždy i dnes tu máme čerstvou porci grafiky z lokací, které neustále přidáváme tak, abychom na konci měli betu takovou, jakou ji máme v plánu a aby se vám dobře hrála. Lokace “Green hills” je vedlejší lokací pro město Condra a níže se můžete podívat, jak vypadá.

Zelené kopce 01
Zelené kopce 02
Zelené kopce 03

Některé lokace, které jsme si představili v minulosti, prošly zásadními změnami a právě o ty se s vámi rádi podělíme. Minule jsme si představili opuštěný chrám, od té doby jsme zapracovali zejména na osvětlení, které je pro tento typ důležité.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Abandoned_Temple_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Abandoned_Temple_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Abandoned_Temple_03
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Abandoned_Temple_04

Samozřejmě nám do DoA přibývají staré dobré dungeony. Jeden z nich si můžete prohlédnout níže – jedná se o klasickou jeskyni, kde si každý správný pokladuchtivý dobrodruh přijde na své.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Cave_in_hidden_swamp_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Cave_in_hidden_swamp_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Cave_in_hidden_swamp_03
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Cave_in_hidden_swamp_04

Další lokace, která prodělala úpravy je Mantský lesík. V něm se opět pracovalo zejména ze světly a vodou. I tyto úpravy jsou znát a dělají realističtější dojem z prostředí

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Manto's_forest_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Manto's_forest_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Manto's_forest_03
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Manto's_forest_04

Pro představu jsem vytvořil “mapu” s lokacemi, které už jsou připraveny pro betu a dodělávají se pouze detaily. Pokud si někteří z vás vybaví alpha verzi hry, tak v té bylo možné projít pouze dvě lokace. Těmi byly Manto a Mantský lesík. Jak je patrné z mapy, tak v betě na vás toho bude čekat o poznání více. Upozorňuji na to, že mapa ještě není kompletní, ale jsou zde jen lokace, které už máme hotové.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Beta_locations_map

Update zakončíme představením zcela nové lokace, která rozšiřuje město Condra. Jedná se bažiny, ve kterých se hráč bude muset brodit a to nejen kvůli hlavní herní linii, ale i kvůli side questům a pokladům. Jak by člověk od bažin čekal, nejedná se o to nejbezpečnější prostředí a hráč narazí na spoustu překážek ať už se jedná o nehostinné prostředí či například boj se hladovými krokodýly.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_03
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_04
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_05
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_06
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Šedé_bažiny_07

To je pro dnešek vše, děkujeme moc za přízeň a shovívavost s délkou vývoje

Za Team 21

Nefarit
překlad: Lukáš


Share


Comment