Novinky z vývoje Q1 2019

Zdravím vás přátelé, backeři a fanoušci hry Dungeons of Aledorn. Po delší odmlce pro vás máme další novinky z vývoje. Jako vždy pro vás máme novinky hned z několika oblastí, takže bez dalšího zdržování, vzhůru do toho.

V rámci hraní se se nevyhnete návštěvě nemalého množství interiérů. Dostanete se do hospod, obchodů i příbytků NPC . Jak už jsme psali v dřívějších příspěvcích, interiéry budou prezentovány coby 3D prostředí bez možnosti volného pohybu s interaktivními prvky. V hospodě např. půjde kliknout na hostinského pro zahájení konverzace či přisednout k místním karbaníkům. Samozřejmě půjde uříznout i nějaký ten měšec neopatrného návštěvníka. V rámci tohoto updatu vám přinášíme snímky interiéru knihovny, kterou v průběhu hraní zcela určitě navštívíte.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Lims_Library_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Lims_Library_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Lims_Library_03

Našim programátorům se podařilo vytvořit zcela nový systém vytváření hexů. Pro hráče není na první pohled změna nijak patrná, ale pro náš tým se jedná o velký pokrok, jelikož generování hexů se díky této metodě několikanásobně urychlilo.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Manto_hex_grind
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Cave_hex_grind

Abychom ukázali, že ani animátor nezahálel, představujeme malou ukázku animací medvěda, jež v DoA budeme používat. Můžete se podívat na několik typů útoků a také na to, jak to bude vypadat, když méďu skolíte. Medvědů ve hře půjde potkat hned několik druhů. Od menších a méně nebezpečných černých, či o něco smrtelnějších medvědů grizzly až po skutečně monstrózního jeskynního medvěda.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Bear_animations

Co se vizuálních updatů týče, představíme si ještě úplně novou lokaci, kterou už máme takřka hotovou. Jedná se o vedlejší lokaci pro vesnici Manto s názvem “Okolí gobliní pevnosti”. Lokace bude obsahovat několik dungeonů včetně jednoho velkého, ale víc neprozradíme, abyste se měli na co těšit.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Surroundings_goblin_fort_01
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Surroundings_goblin_fort_02
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Surroundings_goblin_fort_03
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Surroundings_goblin_fort_04
DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_Surroundings_goblin_fort_05

Závěrem bych rád zmínil, že hlavní programátor Martin Mikš pomalu finalizuje interní verzi editoru v.2, která by měla odstranit veškeré nedostatky předchozí verze a díky tomu se jednoznačně navýší rychlost, se kterou budeme schopni hru dokončit.

Všem díky moc za podporu

Za Team 21
Nefarit


Share


Comment